Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 184 km/h przy ograniczeniu do 110 km/h – tę brawurową jazdę przerwali policjanci z dolnośląskiej drogówki

Data publikacji 20.05.2023

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który jadąc autostradą A4, przekroczył dopuszczalną prędkości aż o 74 km/h. 40-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego przy ograniczeniu do 110 km/h jechał aż 184 km/h. Mężczyzna w związku z działaniem w warunkach recydywy otrzymał mandat w kwocie 5000 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę zgodną z przepisami.

Przekroczenia prędkości dolnośląscy policjanci rejestrują zarówno w obszarze zabudowanym jak i poza nim. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców województwa, każdego dnia, podczas pełnionej służby, reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując autostradę A4, zwrócili uwagę na kierującego osobowym volkswagenem, który przy ograniczeniu prędkości do 110 km/h rozpędził swoje auto do 184 km/h.

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a policjanci nałożyli na 40-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego mandat w kwocie 5000 złotych. Tak wysoka kwota wynikała z nowych przepisów i zapisu dotyczącego dwukrotnego popełnienia wykroczenia w przeciągu dwóch lat.  Zatrzymany do kontroli kierujący w październiku zeszłego roku także zlekceważył ograniczenie prędkości, jadąc znacznie szybciej. Dlatego też podczas drugiego spotkanie z mundurowymi kwota mandatu została podwojona, a do indywidualnego konta kierującego dopisano 15 punktów karnych.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

Opis filmu: Film przedstawiający jak samochód osobowy przekracza prędkość,

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.63 MB)

Powrót na górę strony