Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dron nad drogami powiatu dzierżoniowskiego

Nad ulicami powiatu dzierżoniowskiego w środę zobaczyć można było bezzałogowy statek powietrzny. Dron odsługiwany przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i wspierał działania funkcjonariuszy lokalnego Wydziału Ruchu Drogowego. W ciągu pracy kamera zainstalowana w urządzeniu zarejestrowała kilkanaście wykroczeń.

Policjanci dzierżoniowskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na szlakach komunikacyjnych powiatu. Szereg prowadzonych działań profilaktycznych ma edukować wszystkich uczestników korzystających z ulic, chodników, czy ścieżek rowerowych.

Policjanci w białych czapkach zaangażowani są w akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa, między innymi takie jak: „Prędkość”, „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, „Bezpieczny Rowerzysta” i szereg innych.

Czasami działania profilaktyczne nie wystarczają i policjanci, ujawniając wykroczenia stosują środki karne. Nałożony mandat również ma na celu poprawę świadomości i bezpieczeństwa.

17 maja wsparcia miejscowym policjantom udzielili mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z dronem. Bezzałogowy statek powietrzny obsługiwało dwóch funkcjonariuszy, z których jeden odpowiadał za sterowanie dronem, a drugi kamerą.

W sytuacji, kiedy z powietrza ujawnione zostało wykroczenie w ruchu drogowym, informację o tym otrzymywali znajdujący się w gotowości policjanci drogówki. W ciągu pracy urządzenia ujawniono kilkanaście wykroczeń w ruchu drogowym, głównie wjazd za sygnalizator, mimo wyświetlanego sygnału czerwonego. W jednym przypadku okazało się, że taki kierujący nie posiadał uprawnień.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

 

  • Na zdjęciu dron
  • Na zdjęciu policjant sterujący dronem.
  • Na zdjęciu obraz z kamery drona.

Opis filmu: Film z lecącego drona.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.45 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony