Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł skarbonkę na cel charytatywny – przed policjantami schował się w kanapie

Data publikacji 21.05.2023

Intensywna praca kamiennogórskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży skarbonki na cel charytatywny z jednego ze sklepów na terenie Kamiennej Góry. 27-latek przed policjantami, w obawie przed odpowiedzialnością, schował się… w kanapie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pracowali nad zatrzymaniem sprawcy zdarzenia, do którego doszło na początku tygodnia na terenie miasta. Nieznany mężczyzna miał dokonać kradzieży puszki z datkami na cel charytatywny, która znajdowała się w sklepie.

Kryminalni rozpoznali sprawcę tego czynu i kwestią czasu pozostało wówczas jego zatrzymanie. 18 maja 2023 roku, podczas wykonywanych czynności pozaprocesowych policjanci ustalili miejsce jego przebywania.

27-latek jednak za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami Policji, dlatego też kiedy przyszli sprawdzić mieszkanie, w którym miał przebywać - schował się w kanapie. Ta kryjówka została szybko zdemaskowana przez mundurowych, a na rękach zatrzymanego natychmiast znalazły się kajdanki.

Przedstawiono mu zarzut kradzieży dokonanej w warunkach powrotu do przestępstwa – tzw. recydywy, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony