Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelińscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrabianymi znakami towarowymi

Data publikacji 22.05.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli ponad 500 sztuk odzieży o wartości nie mniejszej niż 150 tysięcy złotych, która posiadała podrobione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek. Towar przechowywany był między innymi w mieszkaniu zatrzymanego 36-latka, który wprowadzał odzież do obrotu. Teraz mężczyzna za swój występek odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Strzelińscy policjanci uzyskali informacje na temat osoby, która od pewnego czasu prowadzi sprzedaż odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Na tej podstawie funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego podejrzewanego o ten proceder.

W toku prowadzonych czynności śledczy w mieszkaniu mężczyzny, jak również w lokalu na terenie gminy Borów, zabezpieczyli ponad  500 sztuk odzieży  w postaci koszulek, bluz, spodni, czapek z daszkiem oraz bielizny o wartości nie mniejszej niż 150 tysięcy złotych. Dokładne sprawdzenie potwierdziło, że zabezpieczona odzież różnych marek posiada podrobione znaki towarowe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swój czyn, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony