Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrolując Jelenią Górę na rowerach zatrzymali sprawcę kradzieży i rolkarza z narkotykami

W miniony weekend jeleniogórzanie mieli możliwość spotkać policjantów, którzy pełnili służbę w patrolu rowerowym. Funkcjonariusze na rowerach pojawili się kilka lat temu, a ich odbiór społeczny był bardzo pozytywny. Mundurowi sprawdzali miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy tłumnie odwiedzają kotlinę. W piątek policjanci na rowerach zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej i odzyskali towar, a także zatrzymali mężczyznę na rolkach, który posiadał marihuanę.

Policjanci w patrolu rowerowym odwiedzali miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, takich jak między innymi parki, między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw, zielone skwerki, a także Plac Ratuszowy i ścieżki rowerowe.

19 maja 2023 roku, około godziny 20.00 policjanci pojechali do jednej z jeleniogórskich galerii, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży. Na miejscu ustalili, że w jednym ze sklepów mężczyzna ukradł odzież, a następnie uciekł. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskany rysopis kilkanaście minut później w przejściu podziemnym zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 29-letni jeleniogórzanin. Był pobudzony i zdenerwowany. Mundurowi odzyskali również skradzioną odzież, którą jeleniogórzanin miał przy sobie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a towar wrócił do sklepu.

Ponadto tego samego dnia policjanci w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę na rolkach, który posiadał marihuanę. Ten za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zadaniem patroli rowerowych jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie czynów zabronionych, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu. W trakcie służby policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia społecznie uciążliwe.

Patrole rowerowe włączają się także w akcje profilaktyczne, realizowane przez jeleniogórską policję, na przykład rozdają odblaski i informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku, spędzania wolnego czasu czy poruszania się ścieżkami rowerowymi.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Na zdjęciu policjant prowadzący zatrzymanego.
  • Na zdjęciu marihuana w woreczku.
  • Na zdjęciu policjantka i policjant na rowerach.
Powrót na górę strony