Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozpoznany w hotelu, kilka minut wcześniej włamał się do innego lokalu. Na sumieniu miał o wiele więcej...

Data publikacji 22.05.2023

Splot wydarzeń pozwolił na zatrzymanie wielokrotnego sprawcy kradzieży z włamaniem. Zebrany przez kamiennogórskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 27 zarzutów, głównie związanych z kradzieżami na ogrodach działkowych. 53-latek decyzją Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze trafił do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem zostali skierowani do obsługi interwencji związanej z ujęciem osoby w jednym z hoteli. Mężczyzna po wejściu do obiektu został rozpoznany jako sprawca kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej.

W trakcie wykonywania czynności policjanci otrzymali informację, że kilkanaście metrów dalej nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Osoba ta wybiła szybę, a następnie zabrała z wnętrza pomieszczenia telefon komórkowy. Podejrzenia mundurowych, co do powiązania tych dwóch zdarzeń się potwierdziły. Dobrze znany mundurowym 53-latek posiadał przy sobie skradzione mienie, które policjanci przy nim odnaleźli.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, ale jak się okazało miał on na swoim sumieniu znacznie więcej występków. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu w sumie przedstawiono mu 27 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem do różnych miejsc na terenie miasta. Większość z nich dotyczyła ogrodów działkowych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 53-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyzna będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.41 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony