Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca pod wpływem alkoholu miał wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Dzieci pojechały, ale z innym kierowcą

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, który miał wyruszyć z uczniami jednej z lokalnych szkół podstawowych na wycieczkę. Okazało się, że 42-latek kierował busem w stanie po użyciu alkoholu, gdyż badanie wykazało u niego ponad 0,2 promila w organizmie. Mężczyzna nie tylko rozpoczął pracę w stanie po użyciu alkoholu, ale jeszcze był gotowy przewozić uczniów. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem. Ostatecznie dzieci pojechały na wyprawę, ale z innym kierowcą.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na jeden z parkingów w mieście, celem skontrolowania pojazdu, którym uczniowie jednej z miejscowych szkół podstawowych wybierali się na wycieczkę.

Kierowca busa zjawił się na miejscu zbiórki około godziny 8:20. O ile stan techniczny pojazdu nie wzbudził  podejrzeń, to już stan trzeźwości kierującego tak. Okazał się, że 42-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego rozpoczął pracę w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca w takim stanie zamierzał jechać z uczniami na wycieczkę do kotliny kłodzkiej.

Ostatecznie dzieci pojechały na zaplanowaną wyprawę z innym kierowcą, a 42-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony