Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość o 127 km/h

Data publikacji 23.05.2023

2,5 tysiąca złotych grzywny nałożonej w formie mandatu karnego oraz 15 punktów karnych dopisanych do konta to konsekwencje szaleńczej jazdy 45-letniego kierowcy, który autostradą A18 w okolicach Bolesławca jechał 207 km/h na odcinku z ograniczeniem do 80 km/h. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie możliwością jazdy pustą drogą. Na szczęście jego jazdę zakończył patrol bolesławieckiej drogówki, a nie wypadek.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, podczas patrolu lokalnego odcinka autostrady A18 zauważyli pojazd, którego kierujący znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość. Przeprowadzony pomiar wykazał, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 kilometrów na godzinę, samochód ten poruszał się z prędkością aż 207 kilometrów na godzinę.

Policjanci zakończyli szaleńczą jazdę kierowcy i zatrzymali do kontroli kierującego tym samochodem 45-latka. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie chęcią szybszego powrotu do domu. Mieszkaniec województwa lubuskiego w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Na całe szczęście brawurowa jazda tego kierującego została przerwana przez policjantów, a nie przez wypadek. Pamiętajmy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do panujących warunków. Przestrzegając przepisów dbamy o bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony