Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II edycja szkolenia z obsługi ręcznych mierników prędkości na terenie Dolnego Śląska

Data publikacji 23.05.2023

Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zrealizowali kolejne na Dolnym Śląsku szkolenie z obsługi ręcznych mierników prędkości. 40 policjantów z garnizonu dolnośląskiego zakończyło kurs, nabywając nowe umiejętności.

Na terenie Dolnego Śląska odbył się kolejne szkolenie dla policjantów ruchu drogowego. W skład trzydniowego kursu wchodziła część teoretyczna i praktyczna. Szkolenie tak jak podczas pierwszej edycji ukończyło 40 policjantów.

Pierwszego dnia na zajęciach wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przedstawiali zasady działania urządzeń, prawidłowy sposób ich obsługi oraz korzystania z pełnego wachlarza funkcji danego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów.

2 kolejne dni policjanci spędzili w terenie, gdzie mieli możliwość pod czujnym okiem wykładowców wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Oprócz mierzenia prędkości policjanci nabyli wiedzę i umiejętności dotyczące prawidłowego pomiaru odległości między pojazdami.

Dzięki szkoleniu każdy jego uczestnik będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości związane z ujawnieniem i utrwaleniem zarejestrowanego wykroczenia.

Policjanci przypominają, że w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, stąd tak duży nacisk na kwestie przestrzegania przepisów drogowych przez dolnośląskich funkcjonariuszy.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony