Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów podczas kontroli drogowej na jednej z ulic Wrocławia

Data publikacji 25.05.2023

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali podczas jednej kontroli drogowej dwóch poszukiwanych obcokrajowców. Młodszy z nich 37-latek poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości, ale także przez Interpol czerwoną notą. Policjanci podczas kontroli zabezpieczyli 170 tysięcy złotych, 8 telefonów komórkowych i inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Mężczyźni zostali przekazani policjantom z Lublina w związku z prowadzonymi przez nich czynnościami dotyczącymi włamań do mieszkań.

Mundurowi z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji podczas pełnionej służby przeprowadzili na jednej z wrocławskich ulic kontrolę osobowego Opla. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe przyniosło nieoczekiwane efekty. Zarówno 44-letni kierujący jak i 37-letni pasażer pojazdu okazali się osobami poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości. Jakby tego było mało, młodszy z nich był poszukiwany czerwoną notą Interpolu, która jest najwyższym stopniem międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

W związku z koniecznymi do przeprowadzenia czynnościami policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i przewożony bagaż, ujawniając znaczną ilości gotówki w ilości blisko 170 tysięcy złotych, a także inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstw.

Jakby tego było mało, policjanci przy każdym z mężczyzn ujawnili po 4 telefony komórkowe.

Pojazd niemieckiego producenta trafił na parking strzeżony, a przestępczy duet do policyjnego aresztu skąd w dalszą drogę ruszyli z kryminalnymi z Lublina, którzy prowadzą sprawę licznych włamań do mieszkań z ich udziałem.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu
Źródło: Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony