Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko kilogram narkotyków nie trafi na rynek dzięki lwóweckim kryminalnym. Sprawca trafił do aresztu

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, u którego w miejscu zamieszkania lwóweccy policjanci kryminalni ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Poza blisko kilogramem różnego rodzaju substancji zabronionych funkcjonariusze zlikwidowali także uprawę konopi indyjskich należącą do zatrzymanego. Zatrzymany mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał zarzuty m.in. wprowadzenia do obrotu ponad 16 kg środków odurzających i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Skrupulatnie analizują i sprawdzają każdy sygnał mogący świadczyć o prowadzeniu tego nielegalnego procederu.

W ostatnim czasie, w wyniku podjętych intensywnych czynności operacyjnych, lwóweccy kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek blisko kilograma różnego rodzaju środków odurzających. W wytypowanym mieszkaniu na terenie województwa lubuskiego policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, metamfetminę, tabletki ecstasy oraz inne substancje psychoaktywne.

Ponadto w wyniku dalszych działań zlikwidowali również uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczonych zostało 10 krzewów w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany o uprawę oraz posiadanie narkotyków 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także wprowadzenia do obrotu substancji zabronionych o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
st. sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

  • Na zdjęciu susz marihuana w woreczku.
  • Na zdjęciu narkotyki w woreczku.
  • Na zdjęciu susz marihuany i amfetaminy w woreczkach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.06 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony