Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej przez strzelińskich policjantów

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego komendy w Strzelinie zatrzymali podczas kontroli drogowej 35-latka poszukiwanego kilkoma listami gończymi. Ponadto sprawdzenie danych kierującego w policyjnych systemach potwierdziło, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak ustalono mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, aby uniknąć kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwa.

Funkcjonariusze podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują od kierujących przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale również sprawdzają stan techniczny pojazdów, weryfikują dane kierowców i pasażerów. Właśnie podczas takich sprawdzeń w policyjnych systemach mundurowi ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych osób. Niejednokrotnie w ręce policjantów trafiają ci, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, by uniknąć zasądzonej kary pozbawienia wolności.

O tym przekonał się mieszkaniec powiatu lubińskiego, gdy kilka dni temu został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Strzelinie, którzy tego dnia realizowali wzmożone kontrole drogowe na terenie całego powiatu.

W toku wykonywanych czynności w Karszowie, kilka minut po godzinie 18:00, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Sprawdzenie danych kierującego w policyjnych systemach potwierdziło, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Co ważniejsze mężczyzna od dłuższego czasu jest osobą poszukiwaną kilkoma listami gończymi wydanymi przez sąd w Lubinie, Wyszkowie i Świnoujściu.

Jak ustalono mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania celem uniknięcia zasądzonej kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwa. Tego dnia 35-latek zakończył swoją podróż w policyjnym areszcie, skąd przetransportowany został do wskazanego zakładu karnego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony