Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał ze skradzionymi pieniędzmi – został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów. A to nie wszystko, co ma na sumieniu...

Data publikacji 25.05.2023

Kamiennogórscy policjanci po krótkim pościgu pieszym zatrzymali 30-latka, który wszedł do mieszkania przez okno i ukradł sporą ilość gotówki należącej do dziecka. Jednak liczba czynów o jakie jest podejrzany jest znacznie większa. Znęcanie, kradzieże, wyłudzanie pożyczek – to tylko kilka z nich. Dzięki pracy mundurowych z Kamiennej Góry trafił już do aresztu na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w poniedziałkową noc otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do kradzieży sporej ilości gotówki. Mężczyzna miał wejść przez okno do jego wnętrza i zabrać pieniądze, które otrzymało dziecko w ramach prezentu.

Mundurowi zauważyli podejrzanego o ten czyn 30-latka, który na ich widok rozpoczął ucieczkę. Policjanci nie dali mu szans i po chwili pościgu pieszego zatrzymali kamiennogórzanina, odzyskując większość skradzionej gotówki.

Nie był to jedyny czyn, który mężczyzna miał na sumieniu. Lista jego przewinień jest długa, w sumie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu 50 zarzutów.

30-latek jest podejrzany między innymi o znęcanie i uporczywe nękanie swojej partnerki, o kradzież i korzystanie z cudzej karty bankomatowej, wyłudzenie kredytów i pożyczek wykorzystując dane osobowe innych, a także kradzieże i kradzieże z włamaniem. Straty, które spowodował mężczyzna to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyny, o które jest podejrzewany, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Opis filmu: Deskrypcja filmu w załączniku.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.59 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony