Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, które znalazła Modena - pies do wyszukiwania zapachu narkotyków

Data publikacji 25.05.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich środków odurzających i substancji psychotropowej. W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, a środki te znalazła Modena - pies do wyszukiwania zapachu narkotyków. Metamfetamina ukryta była w lodówce, a marihuana w „jajku niespodziance”. Teraz jeleniogórzanie za przestępstwa, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 22-latek i 24-latek mogą posiadać w mieszkaniach środki odurzające i substancję psychotropową. W czynnościach w miejscach zamieszkania obu mężczyzn uczestniczyła wraz ze swoim przewodnikiem Modena - pies do wyszukiwania zapachu narkotyków. Modena zarówno w jednym, jak i drugim lokalu znalazła miejsca, w których jeleniogórzanie ukryli narkotyki. 22-latek marihuanę schował w „jajku niespodziance”, natomiast drugi z mężczyzn w lodówce. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, z których można było uzyskać ponad 130 porcji handlowych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków i substancji oraz ustalają czy mężczyźni nie zajmowali się ich dystrybucją.
Teraz jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Starszemu z mężczyzn za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z zatrzymanych do lat 3.

Modena jest 5-letnim owczarkiem belgijskim. Jest to pies specjalistyczny do wyszukiwania zapachu narkotyków, po przeszkoleniu w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Wykorzystywana jest do działań na terenie całego województwa dolnośląskiego w zakresie między innymi przeszukań pomieszczeń, samochodów i innych obiektów.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony