Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cudze felgi miały „stuningować” ich auto

Lubińscy Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 25 lat, którym tak spodobały się felgi w aucie mieszkańca powiatu lubińskiego, że postanowili je ukraść i założyć do swojego. Złodzieje nie dość, że usłyszeli zarzuty, to z bólem serca musieli rozstać się z nie swoimi kołami.

Do dosyć zuchwałej kradzieży kół doszło w pierwszej połowie maja na terenie gminy Lubin. Z zaparkowanego przy prywatnej posesji samochodu marki Audi, ktoś zabrał dwie felgi z oponami. Fakt kradzieży mieszkaniec powiatu zgłosił na komendzie przy Traugutta.

Po  zgłoszeniu operacyjni podwinęli rękawy i przystąpili do działania. Wytypowali i zatrzymali sprawców, oraz ustalili, jak doszło do kradzieży. Okazało się, że dwóm mieszkańcom powiatu legnickiego w wieku 17 i 25 lat, tak spodobały się felgi na innym samochodzie, że postanowili je ukraść. Swój plan zrealizowali pod osłoną nocy, podjeżdżając pod posesję, gdzie z zaparkowanego pojazdu za pomocą lewarka i klucza odkręcali koła. Zapewne udałoby im się zabrać komplet, gdyby ktoś z domowników przypadkiem ich nie spłoszył. Gdy w domu zapaliło się światło, sprawcy uciekli jedynie z dwoma kołami.

To jednak nie przeszkodziło im w realizacji marzeń i do swojego samochodu mężczyźni założyli dwie skradzione felgi.

Duże było ich zdziwienie i rozczarowanie, gdy zostali zatrzymani, zwłaszcza że kryminalni zabezpieczyli skradzione koła.

Do dziś niewiadomym jest, czy dotkliwsza będzie dla nich kara wymierzona przez sąd za kradzież, gdzie grozi im do 5 lat więzienia, czy fakt, że rozstali się z wymarzonymi felgami.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

  • Na zdjęciu dwaj zatrzymani mężczyźni.
  • Na zdjęciu felgi.
  • Na zdjęciu samochód osobowy.
Powrót na górę strony