Bieżące informacje

Zatrzymany 24-latek odpowie za serię kradzieży sklepowych. Policjanci znaleźli przy nim także narkotyki

Realizując zebrane w sprawach kradzieży sklepowych informacje, wałbrzyscy kryminalni zatrzymali wczoraj o poranku młodego mężczyznę, który tylko w tym roku ośmiokrotnie wychodził z jednego z marketów, nie płacąc za zakupy. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności procesowych znaleźli przy 24-latku oraz w miejscu jego zamieszkania narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

Z jednej z wałbrzyskich placówek handlowych zniknęły różnego rodzaju artykuły spożywcze, przemysłowe oraz kosmetyczne. Właściciele oszacowali, że mężczyzna wyniósł ze sklepu mienie o wartości 3150 złotych.

Poinformowani o grasującym od pewnego czasu na terenie Piaskowej Góry złodzieju funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podczas pracy operacyjnej ustalili, kto jest odpowiedzialny za popełnione przestępstwa i ostatecznie w czwartek po godzinie 9:00 zatrzymali 24-latka na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych w Wałbrzychu. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego oraz przy mężczyźnie mundurowi znaleźli i zabezpieczyli także narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

Wałbrzyszanin w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu susz.
  • Na zdjęciu biały proszek.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego.
Powrót na górę strony