Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z zakazem i bez uprawnień, a pasażer poszukiwany

Data publikacji 26.05.2023

Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 28-letniemu legniczaninowi, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pomimo to kierował samochodem, mając orzeczony sądowy zakaz. Za popełnione przestępstwo może trafić do zakładu karnego razem ze swoim kolegą, który z nim jechał, bowiem 39-latek był poszukiwany celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności właśnie za złamanie sądowego zakazu.

W minioną środę uwagę funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zwrócił jadący z nadmierną prędkością kierujący Volkswagenem. Gdy za nim pojechali, nagle zjechał z drogi i zaparkował. Nietypowe zachowanie mężczyzny wzbudziło u mundurowych podejrzenia co do posiadania przez niego uprawnień do kierowania.

Przypuszczenia policjantów były trafne, gdyż kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Legnicy, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a posiadał za to sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei pasażerem był 39-letni legniczanin, w którego przypadku, po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji, wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy za złamanie sądowego zakazu oraz 4 dni za nieuiszczoną grzywnę.

Kierowca odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień i złamanie zakazu sądowego. Mężczyzna może dołączyć do kolegi, gdyż za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony