Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał czym wrócić do domu, więc ukradł rower. Mundurowi z Kruszyna odzyskali jednoślad o wartości 4 tysięcy złotych i zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 26.05.2023

Policjanci z komisariatu w Kruszynie bezpośrednio po otrzymaniu informacji o kradzieży jednośladu wytypowali podejrzanego w sprawie mężczyznę. Rower znaleźli ukryty w użytkowanym przez niego pomieszczeniu gospodarczym. Sprawca wracał pieszo do domu i wykorzystał okazję do kradzieży. Mienie o wartości 4 tysięcy zostało zwrócone właścicielowi. Sprawcy grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali sprawcę kradzieży roweru elektrycznego o wartości 4 tysięcy złotych. Mieszkaniec gminy Osiecznica, wracając w nocy pieszo z Bolesławca, zaglądał na różne podwórka, szukając okazji do ułatwienia sobie podróży i szybkiego wzbogacenia. W jednej z wiejskich miejscowości trafił na pozostawiony na posesji i niezabezpieczony przed kradzieżą rower elektryczny, bez chwili zastanowienia wsiadł na jednoślad i odjechał.

Dzięki czynnościom operacyjnym mundurowi trafnie wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Podczas sprawdzania pomieszczeń użytkowanych przez 34-latka, policjanci znaleźli w części gospodarczej mienie pochodzące z przestępstwa. Odzyskane mienie o wartości 5 tysięcy złotych policjanci przekazali właścicielowi.

Podejrzany usłyszał już zarzut dokonania kradzieży. Teraz za swój występek odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony