Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył wiatę przystankową- został zatrzymany przez legnickich policjantów

Data publikacji 28.05.2023

Za przestępstwo z artykułu 288 Kodeksu karnego odpowie przed sądem 38-latek, który będąc w stanie nietrzeźwości, zniszczył wiatę przystankową na jednej z ulic w Legnicy. Swoją frustrację wyładował po tym, jak zwolnili go z pracy. Niszczenie mienia zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 3:00 dyżurny legnickiej komendy został powiadomiony o bardzo głośno zachowującym się mężczyźnie na jednej z ulic miasta. Policjanci, po dojechaniu na miejsce ustalili, że to nieodpowiednie zachowanie związane było także ze zniszczeniem wiaty przystankowej.

Wandalem okazał się nietrzeźwy 38-latek z Grudziądza, który został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, ponieważ stracił pracę. Postanowił wsiąść w autobus i przyjechać do Legnicy, gdzie swoją frustrację wyładował na przystanku autobusowym. Straty jakie spowodował, wynoszą blisko 900 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i będzie odpowiadał przed sądem.

Niszczenie i uszkadzanie cudzego mienia jest czynem zabronionym, a w zależności od wartości szkody jest to wykroczenie lub przestępstwo. Kwalifikacja czynu zależeć będzie od wartości szkody - jeżeli nie przekracza ona 500 złotych, mamy do czynienia z wykroczeniem, natomiast powyżej 500 złotych. to jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony