Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali znaczki i numizmaty, a także zatrzymali sprawcę ich kradzieży

Funkcjonariusze z Karpacza zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku mieszkalnego i dokonał z jego wnętrza kradzieży kosztowności, a także kobietę, która sprzedała mienie pochodzące z przestępstwa. Łupem 21-latka padło mienie o wartości 20 tysięcy złotych, a były to między innymi znaczki, numizmaty i biżuteria. Większość skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali. Podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz 22-letnią kobietę podejrzaną o przestępstwo paserstwa. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wykorzystał nieobecność właścicielki, włamał się do budynku mieszkalnego, a następnie z jego wnętrza wyniósł kosztowności. Łupem sprawcy padło mienie o wartości 20 tysięcy złotych, a były to między innymi klasery ze znaczkami, biżuteria, sztućce, kryształy i numizmaty.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji zatrzymali 21-latka podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Mężczyzna na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał już zarzut w tej sprawie. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego, która otrzymane od sprawcy przedmioty sprzedała innemu kolekcjonerowi twierdząc, że są to pamiątki po dziadku. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia. Mężczyźnie za popełniony występek grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego znajomej za przestępstwo paserstwa nawet do lat 5.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Na zdjęciu znaczki pocztowe.
  • Na zdjęciu klaser ze znaczkami pocztowymi.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego.
Powrót na górę strony