Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby zatrzymane w zawiązku z kradzieżą z włamaniem do kampera. Zarzuty usłyszało też 2 paserów, jeden z nich zakopał łup na posesji

Policjanci z Nowogrodźca i Bolesławca zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży pojazdu i znajdującego się w nim mienia. Sprawcy szybko pozbyli się łupu sprzedając go paserom, którzy również usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Mundurowi odzyskali pojazd i znaczną część skradzionych z niego przedmiotów, w tym sprzęt do nurkowania, o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z komisariatu w Nowogrodźcu we współpracy z bolesławieckimi policjantami Wydziału Kryminalnego, wytypowali i zatrzymali podejrzanych w sprawie kradzieży z włamaniem pojazdu. Sprawcy wykorzystali czas, kiedy właściciel kampera poszedł nad rzekę, a następnie odholowując pojazd dokonali jego kradzieży. Jakież było zdziwienie mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, kiedy okazało się, że jego auto wraz z całym wyposażeniem zniknęło. Podróżnik łączną wartość strat ocenił na ponad 50 tysięcy złotych.

Intensywne działania operacyjne policjantów doprowadziły do zatrzymania 3 mieszkańców gminy Osiecznica podejrzewanych o dokonanie tego występku, a dalsze czynności pozwoliły na zatrzymanie dwóch osób pomagających w zbyciu przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który odkupił od złodziei samochód i zdecydowaną większość przedmiotów, zdążył je już ukryć. Kamper został schowany w leśnych ostępach, a paser wyciągnął z niego akumulator i odkręcił koła, aby nikt mu go nie ukradł. Natomiast całe wyposażenie pojazdów, w tym sprzęt do nurkowania, zakopał w ziemi w kilku miejscach na swojej posesji.

Policjanci odzyskali większość utraconego mienia. Kamper podczas podróżowania był dla pokrzywdzonego domem, dlatego bardzo się ucieszył z odzyskania jego dobytku.

Podejrzani o kradzież z włamaniem to mieszkańcy gminy Osiecznica w wieku od 27 do 31 lat, którzy przyznali się do zarzucanych im czynów, grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch pozostałych mężczyzn odpowie za paserstwo, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego za nabycie rzeczy pochodzących z przestępstwa grozić może nawet do 7 lat i 6 miesięcy pobytu za więziennymi kratami, gdyż wcześniej odbywał już karę za podobne przestępstwo.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

  • Policjantka z policjantem prowadzą zatrzymanego
  • Na zdjęciu kamper.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego.

Opis filmu: PROWADZENIA ZATRZYMANYCH

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.98 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony