Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 16-latek wybrał się na przejażdżkę autem rodziców – został zatrzymany przez kłodzkich policjantów

Data publikacji 29.05.2023

Podczas minionego weekendu w Dusznikach-Zdroju kłodzcy policjanci przerwali jazdę 16-latka, który stwarzał realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jak ustalili mundurowi, nastolatek pod nieobecność rodziców wziął kluczyki do ich samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Jego zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne tym bardziej, że w organizmie miał blisko promil alkoholu! Na szczęście policjanci w porę uniemożliwili mu dalszą jazdę. Wkrótce chłopiec stanie przed sądem rodzinnym.

W miniony weekend kłodzcy policjanci, patrolując w nocy ulice Dusznik-Zdroju, zwrócili uwagę na samochód, za kierownicą którego siedział bardzo młody kierowca. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. W trakcie czynności mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu.

Okazało się, że za kierownicą kontrolowanego pojazdu siedział 16-latek, który pod nieobecność rodziców zabrał kluczyki od ich samochodu i wybrał się na przejażdżkę.  Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że nastolatek kierował autem pod wpływem alkoholu – miał 0,9 promila tej substancji w organizmie. Chłopiec został przekazany rodzicom i wkrótce za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Małoletnim przypominamy, że z uwagi na ich wiek, wcale nie są oni zwolnieni z odpowiedzialności karnej. Odpowiadają za popełnione czyny karalne przed sądem rodzinnym. W takich przypadkach sąd może orzec wobec nieletniego zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony