Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji okazał policjantom podrobione prawo jazdy, gdyż nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Data publikacji 29.05.2023

Nie dość, że był sprawcą kolizji drogowej i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to policjantom ruchu drogowego okazał sfałszowane prawo jazdy. Mężczyzna liczył, że funkcjonariusze nie zorientują się, że jest ono podrobione. Zatrzymany 33-latek szybko przekonał się, że nie warto wprowadzać w błąd mundurowych. Kierujący usłyszał już zarzut z kodeksu karnego, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Informację o kolizji drogowej na jednym z parkingów przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu policjanci „drogówki” otrzymali w miniony piątek około godziny 17:00. Na miejscu mundurowi ustalili, że 33-latek wykonując manewr cofania z miejsca parkingowego, uszkodził inny przejeżdżający prawidłowo pojazd. Kontrola zakończyłaby się mandatem, gdyby nie dalsze okoliczności, które pogrążyły wałbrzyszanina. Mężczyzna wylegitymował się brytyjskim prawem jazdy. Policjanci szybko jednak ustalili, że jest ono fałszywe, a 33-latek po prostu nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 1,5 tysiąca złotych. Policjanci sporządzili także dokumentację do sądu w związku z jazdą przez niego samochodem bez wymaganych uprawnień. Zatrzymany wałbrzyszanin oświadczył, że prawo jazdy zakupił przez Internet w celach kolekcjonerskich i miał świadomość, że posługiwanie się nim jest przestępstwem, za które grozi mu teraz dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony