Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała zarobić na giełdzie, a straciła 35 tysięcy złotych

Data publikacji 29.05.2023

Policja ostrzega przed próbami oszustw i zaleca szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków za pośrednictwem giełdy internetowej, na rynkach kryptowalut, czy zakupie akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych. Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku oszustwa na szkodę jeleniogórzanki, która przy pseudoinwestycji na giełdzie straciła 35 tysięcy złotych.

Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się jeleniogórzanka, która złożyła zawiadomienie o oszustwie na jej szkodę, w wyniku którego straciła około 35 tysięcy złotych. Kobieta przeglądając strony internetowe zauważyła ofertę możliwości zarobienia pieniędzy poprzez inwestycję środków za pośrednictwem giełdy internetowej. Pokrzywdzona wypełniła podany wniosek, po czym otrzymała maila z linkiem do zalogowania się na stronę.

Osoby kontaktujące się z nią poinformowały ją, że powinna wpłacić 2 tysiące dolarów na konto, aby móc inwestować. Po pewnym czasie ponownie zasugerowano jej, że powinna wpłacić kolejne pieniądze. Tym razem kobieta wzięła kredyt na 20 tysięcy złotych, który wpłaciła na poczet inwestycji. Kiedy skontaktowała się z bankiem okazało się, że ktoś na jej dane zaciągnął pożyczkę w wysokości ponad 9 tysięcy złotych. Łącznie kobieta straciła około 35 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Nie należy nikomu udostępniać danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej. Nie należy także udostępniać danych dotyczących kart płatniczych ani przesyłać skanów swojego dowodu osobistego.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony