Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

66-latek posługiwał się podrobionym prawem jazdy

Data publikacji 30.05.2023

Poważne problemy z prawem będzie miał mieszkaniec powiatu legnickiego, który został skontrolowany przez policjantów na ul. Daimlera w Jaworze. Mężczyzna posłużył się fałszywym dokumentem prawa jazdy. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, około godz. 8:30 na ul. Daimlera w Jaworze funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Audi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Podczas interwencji 66-letni mieszkaniec powiatu legnickiego okazał policjantom dokument prawa jazdy. Na pierwszy rzut oka wszystko w nim się zgadzało. Jednak doświadczeni mundurowi dokładnie przyjrzeli się blankietowi, którym posłużył się 66-latek. Szybko ujawnili niezgodności z oryginalnym dokumentem, a mianowicie brak zabezpieczeń holograficznych oraz błędny kod terytorialny wystawcy dokumentu. Wątpliwości nie rozwiało również sprawdzenie danych kierowcy w policyjnych systemach. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie figuruje w Centralnej Ewidencji Kierowców, a więc nie posiada odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia pojazdów.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 66-latek został zatrzymany. Na komendzie przyznał policjantom, że prawo jazdy zakupił od nieznanej mu kobiety za kwotę kilku tysięcy złotych.

Teraz jego sprawą zajmie się jaworski sąd. Za popełnione przestępstwo posłużenia się podrobionym dokumentem zatrzymanemu grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony