Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży katalizatorów w rękach strzelińskich policjantów

Data publikacji 30.05.2023

Strzelińscy policjanci wyjaśnili okoliczności serii kradzieży katalizatorów. W tej sprawie 33-latek i 35-latek usłyszeli zarzuty kradzieży na terenie powiatu strzelińskiego łącznie 14 katalizatorów z różnych samochodów osobowych. Ponadto w mieszkaniach sprawców kryminalni ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu funkcjonariusze ze Strzelina pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kradzieży katalizatorów. Proceder trwał od 28 kwietnia, kiedy to właściciele samochodów osobowych zaparkowanych w różnych częściach miasta składali kolejne zawiadomienia dotyczące kradzieży katalizatorów. Analogiczne zgłoszenia składali również pozostali pokrzywdzeni mieszkańcy powiatu strzelińskiego.

W toku prowadzonych czynności policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić do sprawców popełnianych przestępstw. Dzięki intensywnej i skrupulatnej pracy w miniony piątek 26 maja br., policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wrocławskiego. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni nieoczekiwaną wizytą mundurowych. W toku wykonywanych czynności w mieszkaniach sprawców mundurowi ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, które następnie przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Prowadzone postępowanie wykazało, że 33-latek oraz 35-latek są odpowiedzialni za kradzież łącznie 14 katalizatorów z samochodów osobowych różnych marek. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawcy usłyszeli stosowne zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednak to nie koniec sprawy, gdyż śledczy sprawdzają obecnie czy ci sami mężczyźni są zamieszani w podobne przestępstwa popełnione na terenie sąsiednich powiatów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony