Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami na kradzieży sklepowej

Data publikacji 01.06.2023

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży sklepowej w jednej z miejscowych drogerii. Jaworzanina czekają większe kłopoty, ponieważ w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki, które chciał ukryć na półce z artykułami spożywczymi.

W poniedziałkowe popołudnie (29 maja br.) pracownicy jednej z jaworskich drogerii powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze o ujęciu złodzieja sklepowego.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że 27-letni mieszkaniec tego miasta, dobrze znany jaworskim stróżom prawa, w godzinach porannych, dokonał kradzieży maszynek do golenia o wartości 300 , co zarejestrował monitoring sklepowy. Kiedy przyszedł do drogerii po raz drugi, ochroniarz rozpoznał złodzieja i dokonał ujęcia mężczyzny. W momencie kiedy poinformował sprawcę, że wezwał policyjny patrol, 27-latek włożył na regał pomiędzy artykuły chemiczne dwa aluminiowe zawiniątka. Mundurowi zabezpieczyli te przedmioty. Jak się okazało w każdym z nich znajdowała się biała, skrystalizowana substancja.

27-letni jaworzanin został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej jednostki. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że ujawnione środki to nic innego jak metamfetamina.

To jednak nie był koniec kłopotów sklepowego złodzieja. Okazało się bowiem, że nie tylko kradzież maszynek do golenia miał na swoim sumieniu. Policjanci udowodnili mu także kradzież z pomieszczenia gospodarczego jednej z miejscowych restauracji kilku elektronarzędzi o łącznej wartości 1600 .

Sprawą zajmie się teraz jaworski sąd. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą więzienia do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony