Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe – został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 01.06.2023

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu weryfikując zebrane w sprawie operacyjnej informacje, zatrzymali w środowe przedpołudnie na terenie Białego Kamienia 35-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Jak się okazało, w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Wczoraj przed godziną 10:00 wałbrzyscy policjanci zapukali do jednego z mieszkań na terenie miasta i zatrzymali tam poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu 35-latka. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy miejskiej dodatkowo ujawnili w jednym z pomieszczeń mieszkalnych woreczek z białym proszkiem. Po przebadaniu tej substancji przez technika kryminalistyki potwierdziło się, że był to środek psychotropowy w postaci amfetaminy.

Zatrzymany trafi dzisiaj za kraty Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych. Do odsiadki ma karę roku pozbawienia wolności, gdyż został skazany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony