Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym

Data publikacji 01.06.2023

Najpierw mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zdecydował się kierować samochodem, a później na drodze pomiędzy miejscowościami Kaszyce Wielkie - Domanowice doprowadził do zdarzenia drogowego. Na całe szczęście nikt nie został ranny. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu tym pojazdem mężczyźnie prawo jazdy, lecz to nie koniec jego problemów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj 31 maja kilka minut po godzinie 6.00 dyżurny trzebnickiej Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym pomiędzy miejscowościami Kaszyce Wielkie – Domanowice. Na miejsce niezwłocznie został skierowany partol Wydziału Ruchu Drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobowym volkswagenem, jadąc w kierunku Domanowic stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w barierę znajdującego się na drodze mostku. Zdarzenie to było na tyle niebezpieczne, że pojazd stanął w płomieniach. Samochód został ugaszony przez załogę przybyłej na miejsce Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów co do jego trzeźwości. Badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, gdyż urządzenie pomiarowe wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. 50-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

To nie jest jednak koniec problemów mężczyzny, który będzie musiał liczyć się teraz z surowymi konsekwencjami swojego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Kierujący volkswagenem odpowie również za popełnione wykroczenie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony