Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za kradzieże markowych perfum w jaworze odpowiedzialna 39-latka i… jej syn

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z Jawora zatrzymali 39-letnią kobietę i jej 20-letniego syna, mieszkańców Legnicy, którzy od marca br. okradali jedną z jaworskich drogerii. Ich łupem padały przeważnie markowe perfumy, a spowodowane straty przekroczyły 3 tysiące złotych. Sprytna złodziejka, aby zmylić policjantów, na każdą z kradzieży zakładała różne peruki. O dalszym losie matki i syna zdecyduje teraz jaworski sąd.

Policjanci wydziału kryminalnego z jaworskiej jednostki wyjaśniali okoliczności kilku kradzieży, do których doszło na przełomie marca i maja br. w jednej z miejscowych drogerii. Nieznani sprawcy kradli kosmetyki. Ich łupem padały głównie markowe perfumy. Wartość skradzionego mienia wyceniono na ponad 3 tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli nagrania z monitoringu i zaczęli szukać sprawców. Kryminalni ustalili, że osoby, których wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu są ze sobą spokrewnione i zamieszkują pod jednym adresem.

Jak się okazało, kradzieży tych dokonał "rodzinny duet" z Legnicy. 39-latka i jej 20-letni syn „wpadli” w ręce policjantów w środę (30 maja br.). Zupełnie zaskoczeni wizytą kryminalnych oboje zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Kobieta miała w domu kilka peruk. Przyznała policjantom, że używała ich chcąc przy każdej kolejnej kradzieży zmieniać wygląd na tyle, by nie można jej było później rozpoznać.

39-latce i jej synowi przedstawiono zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że zarzutów może być jeszcze więcej.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony