Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie legnickich policjantów w narkotykowy biznes – zlikwidowana plantacja, zabezpieczone środki odurzające oraz profesjonalny sprzęt służący do uprawy

Data publikacji 05.06.2023

Legniccy policjanci w jednym z mieszkań na terenie miasta odnaleźli i zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskiej. Zabezpieczonych zostało 58 sadzonek oraz blisko 300 porcji handlowych suszu. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności operacyjne funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca Legnicy podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna w swoim mieszkaniu prowadzi profesjonalną uprawę marihuany.

W trakcie sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych i samochodu należącego do podejrzewanego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 58 sadzonek konopi indyjskiej wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy tych roślin. Ponadto w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odszukali blisko 300 porcji gotowego suszu marihuany. Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzany 29-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony