Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram narkotyków zabezpieczonych przez wałbrzyskich policjantów i tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego 42-latka

Znaczną ilość, bo ponad kilogram amfetaminy, a także mniejsze ilości metamfetaminy, marihuany i tabletek MDMA, a także cztery sadzonki konopi indyjskich, znaleźli i zabezpieczyli w minioną sobotę w dwóch mieszkaniach kryminalni z wałbrzyskiej komendy Policji. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego wałbrzyszanina, który usłyszał zarzut handlu środkami psychotropowymi oraz środkami odurzającymi. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Podzamcze w swoich mieszkaniach przechowuje narkotyki. Podczas sprawdzenia pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli tam woreczki z substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. Po przebadaniu i zważeniu okazało się, że łącznie to ponad kilogram amfetaminy oraz mniejsze ilości różnych innych środków odurzających i psychotropowych. W jednym z mieszkań znajdowały się także cztery sadzonki konopi indyjskich.

Mundurowi podczas czynności zabezpieczyli również wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe, a także na poczet przyszłej kary m.in. gotówkę oraz dwa samochody osobowe należące do mężczyzny. Dodatkowo zebrany materiał dowodowy wskazuje, że 42-latek od co najmniej pół roku sprzedawał środki zabronione prawem innym osobom.

Sąd, na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna będzie teraz oczekiwał na dalsze decyzje sądu, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozić mu może kara do lat 10 pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu policjant siedzący przy monitorze.
  • Na zdjęciu worek z narkotykami.
  • Na zdjęciu woreczki z narkotykami.
Powrót na górę strony