Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczny weekend Boże Ciało”

Zawsze, kiedy w kalendarzu pojawia się kilka wolnych dni, spora część z nas decyduje się wyjechać choćby na moment, aby odpocząć. Co jednak zrobić, aby podróż i powrót do domu były bezpieczne? Zadbają o to m.in. dolnośląscy policjanci, którzy w dniach od 7 do 11 czerwca prowadzić będą intensywne działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczny weekend Boże Ciało”. Mundurowi kontrolować będą prędkość, stan trzeźwości kierowców i techniczny pojazdów oraz to, czy właściwie przewozimy nasze pociechy. Nie będzie także pobłażania dla tzw. piratów drogowych, których nieodpowiedzialne zachowania prowadzą do tragicznych w skutkach sytuacji. Są jednak takie kwestie, o które możemy zadbać sami. Co możesz zrobić dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny? Przeczytaj tekst poniżej…

W długi czerwcowy weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego województwa. Podczas akcji „Bezpieczny weekend Boże Ciało”, która trwać będzie od 7 do 11 czerwca, nadzorem objęte zostaną drogi wylotowe z miast oraz główne ciągi komunikacyjne i inne miejsca, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem, płynnością ruchu i przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów. Służba będzie pełniona w statycznych punktach kontroli oraz dynamicznie na najbardziej uczęszczanych trasach.

Policjanci wykorzystają radiowozy oznakowane i te nieoznakowane z wideorejestratorami, które to pozwalają namierzać piratów drogowych stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny pojazdów i trzeźwości kierujących, bo alkohol oraz brawura, to nadal jedne z najpoważniejszych zagrożeń w ruchu.

Ponieważ w czasie wyjazdów oraz powrotów na głównych trasach mogą tworzyć się korki, bo każdy chce jak najszybciej dojechać na miejsce, funkcjonariusze apelują o to, aby w podróż wyjechać odpowiednio wcześniej. Nie ma bowiem nic gorszego niż pośpiech na drodze i próba nadrobienia straconych minut. Pomyślmy o bliskich, których będziemy wieźli. Możemy ich bowiem narazić na niebezpieczeństwo swoją nieodpowiedzialną jazdą.

Co jeszcze można zrobić, aby wyjazd i powrót nie wiązały się z żadnym nieprzyjemnym wydarzeniem? Sprawdźmy termin badania technicznego pojazdu, uzupełnijmy płyny eksploatacyjne i zobaczmy, czy światła są prawidłowo ustawione. To będzie szczególnie ważne po zmroku, a także, gdy zacznie padać obfity deszcz. Warto wybrać się w podróż wypoczętym, a przed jej rozpoczęciem sprawdzić, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy.

Nie zapominajmy też zabrać ze sobą zdrowego rozsądku i rozwagi, te przydadzą się niezależnie od tego, czy wypoczywamy nad wodą, w górach czy w innych ciekawych zakątkach naszego kraju.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i wyłącznie bezpiecznych podróży!!!

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Na zdjęciu policjantka ruchu drogowego stoi na drodze i zatrzymuje pojazdy jadące ulicą. Obok stoi radiowóz.
  • Na zdjęciu policjantka i policjant kontrolujący kierowcę pojazdu osobowego.
  • Na zdjęciu policjantka kontroluje kierowcę pojazdu osobowego.
Powrót na górę strony