Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściwa reakcja kobiety będącej świadkiem niebezpiecznej sytuacji przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nieodpowiedzialnego kierującego

Data publikacji 06.06.2023

Miliccy policjanci dzięki pomocy kobiety, będącej świadkiem przestępstwa, zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu oraz nie posiadając prawa jazdy. Zatrzymany kierowca miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu! Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyznę czekają teraz surowe konsekwencje prawne.

W poniedziałek 5 czerwca kilka minut po godzinie 20 policjanci zostali wezwani do Wszewilek, gdzie według przekazanego zgłoszenia, na parking przy sklepie spożywczym, miał przyjechać samochodem kierowca będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci zastali kobietę, która wskazała zaparkowany samochód osobowy marki Mazda – według świadka samochodem tym miał chwilę wcześniej przyjechać nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze na miejscu interwencji ustalili, że Mazdą kierował 36-letni mieszkaniec gminy Cieszków.

Podejrzenia świadka okazały się bardzo trafne, gdyż jak się okazało kierujący Mazdą był pod wpływem alkoholu – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,8 promila! Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymany nie mógł już kontynuować jazdy, dlatego mundurowi przekazali pojazd osobie przez niego wskazanej.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz

Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Podziękowania należą się kobiecie będącej świadkiem zdarzenia, za przekazaną informację, dzięki której wyeliminowany został z ruchu drogowego kolejny nietrzeźwy kierowca. Ponownie apelujemy do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdu po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu, a świadków takich zachowań prosimy o reakcję – zaalarmowanie służb. Pamiętajmy, że odpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego nie zapomina o rozwadze i ostrożności na drodze!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony