Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci pokonali pieszo trasę 40 km w Przygodowym Rajdzie na Orientację pn. „Tropiciel”

W miniony weekend w Krośnicach odbył się nocny rajd turystyczno-rekreacyjny pn. „Tropiciel”, w którym wzięli udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Sierż. Anna Zgiet i mł. asp. Paweł Głębocki wystartowali w grupie 6-osobowej i mieli do pokonania pieszo trasę o długości 40 km, którą ukończyli po 12 godzinach. Celem rajdu jest szkolenie i nauka oraz zdobycie wiedzy wraz z praktycznym potwierdzeniem własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem.

Przygodowy Rajd na Orientację pn. „Tropiciel” - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Udział w takim rajdzie to doskonała forma niekonwencjonalnego wypoczynku, upowszechnienie kultury fizycznej oraz sportu, integracja i wymiana doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację.

Wśród 224 uczestników, którzy wzięli udział w rajdzie na 40 km znalazła się grupa 6-osoba, w której skład wchodzili wałbrzyscy policjanci. Przejście tylu kilometrów nocą, w chłodzie i często w niełatwym, grząskim terenie, na którym przeważały jeziora, była nie małym wyzwaniem dla uczestników. Wałbrzyska drużyna ukończyła rajd po 12-godzinnej wędrówce, posługując się jedynie kompasem i mapą.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu Anna Zgiet i Paweł Głębocki stojący przy samochodzie strażackim.
  • Na zdjęciu uczestnicy pieszego rajdu.
  • Na zdjęciu uczestnicy wyprawy nocą.
  • Na zdjęciu uczestnicy rajdu pieszego przeglądający mapy.
  • Na zdjęciu uczestnicy wyprawy w trakcie marszu.
  • Na zdjęciu Anna Zgiet i Paweł Głębocki stojący przy samochodzie strażackim.
Powrót na górę strony