Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór Policyjny to wolnościowy środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny, który znęcał się nad swoją partnerką

Mieszkańcowi powiatu strzelińskiemu przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją partnerką. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań - przemoc może się powtórzy. Powiadom, jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

  W niedzielę 4 czerwca br., policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gm. Kondratowice. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 57-latek znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, w trakcie której szarpał, uderzał i groził swojej partnerce. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, podczas licznych awantur, które odbywały się w mieszkaniu, ale nie były zgłaszane policjantom, mężczyzna wyładowywał swoją frustrację na partnerce. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. W dniu 6 czerwca br., Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o zastosowaniu wobec 57-latka wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań - przemoc może się powtórzy.

Powiadom, jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony