Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani w Oławie w spawie kradzieży

Dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu oławskich kryminalnych możliwe było szybkie zatrzymanie sprawców kradzieży. Młodzi mężczyźni ukradli telefon o wartości 4 tysięcy złotych oraz pieniądze. Policjanci odzyskali urządzenie oraz część pieniędzy, które w niedługim czasie zostaną przekazane poszkodowanemu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 18-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast 16-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W ubiegłym tygodniu oławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie miasta. Poszkodowany stracił wówczas telefon komórkowy o wartości blisko 4 tysięcy złotych oraz posiadaną przy sobie gotówkę i kartę bankomatową.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą już następnego dnia rano zatrzymali pierwszego z mężczyzn, którym okazał się być 18-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Mężczyzna nie działał sam, a z 16-letnim kolegą zatrzymanym chwilę później. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 16-latek jest osobą poszukiwaną w związku z samowolnym oddaleniem się z miejsca pobytu.

Odzyskany przez policjantów telefon oraz część skradzionych pieniędzy w niedługim czasie zostaną przekazane poszkodowanemu.

Nieletni po czynnościach został przekazany pod opiekę opiekuna prawnego, a za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Natomiast zatrzymanemu 18-latkowi grodzi kara do 5 lat więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony