Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies służbowy nie dał się oszukać - znalazł narkotyki

Data publikacji 15.06.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał narkotyki. Zabezpieczona została marihuana, z której można było uzyskać około 50 porcji handlowych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie  środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i bardzo nerwowo się zachowywał. W trakcie kontroli okazało się, że posiada przy sobie marihuanę. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali dodatkowe informacje wskazujące, że mężczyzna w miejscu zamieszkania może posiadać większą ilość narkotyków. Informacja ta wkrótce się potwierdziła. Do działań kryminalnych włączył się pies policyjny wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. W trakcie tej części działań w mieszkaniu 35-latka pies błyskawicznie zaznaczył miejsce ukrycia narkotyków. Był to schowek w przeszklonej witrynie. Z ukrytej tam marihuany  można było uzyskać około 50 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Teraz za popełnione przestępstwo grozić mężczyźnie może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony