Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny 36-latek odpowie za groźby wobec ekspedientki sklepowej

Data publikacji 16.06.2023

Jaworscy policjanci zatrzymali 36-latka, który groził ekspedientce pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło w środę w jednym z jaworskich sklepów spożywczych. Nietrzeźwy mężczyzna przyszedł tam i zażądał wydania mu alkoholu, za który oczywiście nie miał zamiaru zapłacić. Kiedy kobieta odmówiła, ten zagroził, pozbawieniem jej życia. Mieszkaniec Jawora został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a teraz grozi mu kara nawet 2 lata pozbawienia wolności.

W środę (15 czerwca br.) do sklepu w jednej z miejscowości na terenie Jawora przyszedł klient. Był to nietrzeźwy 36-latek. Zażądał od sklepowej, aby ta wydała mu alkohol, za który nie miał zamiaru zapłacić. Gdy sprzedawczyni odmówiła, mężczyzna zdenerwował się. Zaczął wyzywać kobietę słowami wulgarnymi i zachowywać się wobec niej agresywnie. 36-latek groził sklepowej, że pozbawi ją życia. Przerażona kobieta zadzwoniła na Policję.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na zgłoszenie i udali się na miejsce, celem zatrzymania agresora. Mundurowi przewieźli 36-letniego jaworzanina do komendy, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb pod adresem sprzedawczyni. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.

Za swoje zachowanie 36-letni jaworzanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony