Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali nastoletniego sprawcę usiłowania rozboju

Data publikacji 16.06.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 14-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju na starszej kobiecie. Nastolatek napadł na 90-latkę i używając wobec niej przemocy zażądał wydania pieniędzy. Kobieta wołając o pomoc zaalarmowała sąsiadów. Karetką została przewieziona do szpitala, natomiast 14-latek trafił do ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w Złotoryi w godzinach popołudniowych. 90-latka przebywała w swoim mieszkaniu. W pewnym momencie usłyszała jak ktoś mocno uderza w drzwi wejściowe. Kiedy je otworzyła zobaczyła chłopaka, który jakiś czas temu mieszkał po sąsiedzku. 14-latek przewrócił kobietę na ziemię. Zadając uderzenia doprowadził ją do stanu bezbronności, jednocześnie żądając wydania pieniędzy. Chłopak swojego celu nie osiągnął, ponieważ kobieta wołając o pomoc zaalarmowała swoich sąsiadów. Natychmiast przybiegli do mieszkania i udzielili kobiecie pomocy.

Na miejsce została wezwana Policja oraz pogotowie ratunkowe. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania diagnostyczne natomiast policjanci prowadzili poszukiwania za 14-latkiem. Chłopak został zatrzymany w sąsiedniej klatce schodowej, gdzie próbował się ukryć. Po zatrzymaniu został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi trafił do ośrodka wychowawczego. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony