Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci przechwycili ponad 8,5 tys. Porcji handlowych narkotyków – podejrzany w tej sprawie mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 19.06.2023

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania policjanci ujawnili broń, na którą wymagane jest zezwolenie oraz ponad 8,5 tysiąca porcji handlowych marihuany, metamfetaminy i kokainy. Sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy  na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali 27-letniego mieszkańca Legnicy w związku z posiadaniem znacznych ilości środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas przeszukania kilku lokali należących do młodego mężczyzny policjanci ujawnili broń, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia oraz narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 3 rodzaje narkotyków w łącznej ilości ponad 8,5 tysiąca porcji handlowych. Była to marihuana, metamfetamina i kokaina.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po analizie zgromadzonego materiału zatrzymanemu 27-latkowi przedstawiono łącznie cztery zarzuty dotyczące posiadania, udzielania i wprowadzania do obrotu narkotyków, a także zarzut związany z nielegalnym posiadaniem broni.

Sąd zastosował wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.  

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony