Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodszy aspirant Anna Ficner trenuje lekkoatletykę od ponad 20 lat, a jej kolekcja medali nieustannie się powiększa

O naszej koleżance pisaliśmy już wielokrotnie... Za każdym razem jesteśmy dumni, że w szeregach dolnośląskich funkcjonariuszy jest Ona – policjantka z 11-letnim stażem, która reprezentuje nas nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Młodszy aspirant Anna Ficner – bo o niej mowa, kiedy tylko może, oddaje się sportowym pasjom, ale nie zapomina, że jest przede wszystkim policjantką. Udział w ostatnich Mistrzostwach Polski w biegach po schodach we wrocławskim wieżowcu Sky Tower zakończyła na pierwszym miejscu.

Młodszy aspirant Anna Ficner, funkcjonariuszka z Zespołu I Sekcji w Legnicy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, od ponad 20 lat trenuje lekkoatletykę. Na swoim koncie ma wiele występów w różnych zawodach. Półki uginają się pod ciężarem zgromadzonych już pucharów. A to jeszcze nie koniec… W dalszym ciągu sprawdza swoje możliwości, biorąc udział w bardzo trudnych rywalizacjach, często na terenach górskich.

Ania 6 razy brała udział w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach we wrocławskim wieżowcu Sky Tower, zajmując za każdym razem pierwsze miejsce. Konkurencja polegała na tym, aby jak najszybciej wbiec na 49 piętro budynku ! (bez pomocy windy). Nasza koleżanka dokonała tego w czasie 6:04 (co stanowi najlepszy wynik w historii tego biegu ustanowiony przez kobietę).

Należy wspomnieć, że Anna Ficner jest złotą medalistką Mistrzostw Europy oraz złotą medalistką Światowych Igrzysk Służb Mundurowych z Los Angeles z 2017 r., gdzie w biegu na 64 piętro okazała się bezkonkurencyjna.

W tym roku nasza koleżanka brała udział m.in. w półmaratonie Ślężańskim w biegu po schodach w Towerruning Tour w Warszawie czy w Mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu Vertical w Szczawnicy zajmując czołowe miejsca.

 Ania nie zwalnia tempa i planuje kolejne wyzwania w większości w biegach górskich – półmaratonie Sowiogórskim w Ludwikowicach Kłodzkich, Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju czy w Tatra Trail w Kościelisku.

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

mł asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

  • Policjantka w stroju sportowym z medalami
  • Kobiety stojące na podium
  • Policjantka w stroju sportowym

 

Powrót na górę strony