Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku, jaworscy funkcjonariusze odwiedzili trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczestnicy pogadanki otrzymali także wiele cennych wskazówek, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku, dowiedzieli się, jak działa i do czego służy rzutka ratownicza, a także mogli oznakować swoje rowery.

Jaworscy policjanci realizując działania profilaktyczne systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Tematem wiodącym spotkania z trzecioklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze, które odbyło się w środę (21 czerwca br.), było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Podczas pogadanki policjantka omówiła zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach, przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli, zabaw nad wodą czy chodzeniu po górskich szlakach. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i unikania tych, które są niestrzeżone. Policjantka starała się przekazać dzieciom informację o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Jednak z elementów spotkania było znakowanie rowerów, którymi dzieci wraz z opiekunami przyjechali tego dnia do szkoły. Znakowanie jednośladów miało charakter prewencyjny. Warto bowiem zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą i zarejestrować rower w policyjnej bazie „Twój Rower – Twoja Własność”. W razie ewentualnej kradzieży i odnalezienia jednośladu policjanci będą mogli szybko dotrzeć do prawowitego właściciela roweru.

Na koniec spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, co to jest i do czego służby rzutka ratownicza. Każdy uczestnik spotkania mógł dotknąć tego typu sprzęt ratowniczy, który jest na wyposażeniu wszystkich radiowozów jaworskiej jednostki.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • Policjantka przygląda się jak dziewczynka rzuca rzutką. W tle pozostali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Jaworze.
  • Policjant znakuje rower chłopca.
  • Policjantka pokazuje dzieciom jak poprawnie działa rzutka.
Powrót na górę strony