Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

76-letni mężczyzna zatrzymany przez głogowskich policjantów za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 76-letniego mieszkańca Głogowa. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1400 porcji handlowych środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek policji i prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 2 miesiące.

76-latek został zatrzymany 20 czerwca br. przez policjantów Wydziału Kryminalnego. W miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy i metamfetaminy.

Ich ilość wystarczyłaby na sporządzenie ponad 1400 porcji handlowych tych środków odurzających. W trakcie czynności okazało się, że 76-latek działał w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i tym, że to nie pierwszy raz kiedy 76-latek trudnił się przestępczym procederem, grozić mu może kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Głogowie
mł. asp. Anna Zbik
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony