Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał znaczne ilości narkotyków, a także broń i amunicję - został aresztowany

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 41-latka, który podejrzany jest o posiadanie i handel znacznymi ilościami narkotyków, nielegalne posiadanie broni hukowej oraz amunicji, a także o naruszenie zakazu sądowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy metamfetaminę w ilości, z której można by uzyskać ponad 1000 porcji handlowych. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających, handel nimi, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Policjanci prowadząc czynności, uzyskali informację, że mężczyzna w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki. Informację tę wkrótce potwierdzili. Co więcej, kiedy mundurowi pojawili się pod domem 42-latka, ten podjechał w to miejsce motocyklem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie powinien kierować jednośladem, ponieważ posiada 5 aktywnych sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów, które obowiązują do 2 lipca 2025 roku.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze w jego garażu znaleźli ukryte narkotyki, broń hukową, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia, oraz amunicję. Policjanci zabezpieczyli metamfetminę w ilości, z której można by uzyskać ponad 1000 porcji handlowych. Jak ustalili mundurowi, 41-latek zajmował się również handlem środkami odurzającymi.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Amunicja.
  • Banknoty, amunicja i pistolet leżące na stole.
  • Woreczki strunowe z narkotykami.
Powrót na górę strony