Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany mężczyzna z sądowym zakazem został zatrzymany przez legnickich policjantów

Data publikacji 26.06.2023

Kilka minut po północy policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Przeprowadzone badanie alkomatem u 46-latka wykazało ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto obywatel Gruzji posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd usunięto pomocą drogową. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 czerwca 2023 r., kilka minut po północy w Legnicy na ulicy Henryka Pobożnego  policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Sposób jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do stanu jego trzeźwości. Badanie na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu 46-letniego obywatela Gruzji wykazało ponad 0,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że kierowca posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd, w tym jeden dożywotni. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd usunięty pomocą drogową.

W najbliższym czasie 46-latek stanie przed sądem i odpowie, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonych przez sąd środków karnych.
 
Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast, niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony