Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 3 promile alkoholu w organizmie, zakaz kierowania pojazdami i na domiar złego nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 26.06.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórscy policjanci uzyskali informację, że ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze pojazdem marki Nissan może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na poszukiwanie wskazanego auta, aby nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

W pewnym momencie zauważyli kierującego jadącego zygzakiem - styl jego jazdy jednoznacznie wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków. Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania, jednak mężczyzna nie zareagował, gwałtownie przyspieszył, podejmując próbę ucieczki.

Policjanci ruszyli za nim, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, a kiedy kierowca zmniejszył prędkość, mundurowi otworzyli drzwi i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierownicą pojazdu siedział 56-letni jeleniogórzanin, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości, wykazując 3 promile tej substancji w jego organizmie. Jakby tego było mało sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że obowiązuje go 3-letni zakaz kierowania pojazdami.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony