Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 131 km/h w obszarze zabudowanym, jego stanowczo zbyt szybką jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 26.06.2023

Przypomnijmy, że funkcjonariusze policyjnej grupy SPEED zajmują się głównie dyscyplinowaniem najniebezpieczniejszych piratów drogowym, którzy lekceważąc obowiązujące ograniczenia prędkości, stwarzają swoim zachowaniem realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tym razem kłodzcy policjanci, działający w ramach dolnośląskiej grupy SPEED, wyeliminowali z ruchu kierującego, który pędził w obszarze zabudowanym131 km/h, przekraczając dopuszczalny limit prędkości aż o 81 km/h!

Policjanci z Kłodzka, wchodzący w skład dolnośląskiej grupy SPEED, nadzorowali ruch na drogach powiatu. W służbie wykorzystywali radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. 

Podczas realizacji zadań na terenie gminy Międzylesie zauważyli ewidentnie zbyt szybko przemieszczający się samochód osobowy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto pędziło z prędkością 131 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 35-letni kierujący przekroczył dopuszczalny limit prędkość o 81 km/h i za  powyższe wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Mężczyzna utracił również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych.

Musimy pamiętać, że jazda z dużą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, który ma również decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, a będziemy podróżować o wiele bezpieczniej.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529
 

Powrót na górę strony