Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla agresywnego 36-latka

Data publikacji 28.06.2023

Jaworscy policjanci zatrzymali 36-latka, który przyszedł pijany do jednego z miejscowych sklepów spożywczych i zażądał wydania towaru na tzw. kreskę. Kiedy kobieta odmówiła, ten zagroził, że ją zabije i zaczął rzucać w nią owocami. W trakcie policyjnej interwencji 36-latek skierował swoją agresję także w stosunku do mundurowych. Jaworzanin odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych. Decyzją sądu sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do jednego z jaworskich sklepów spożywczych przyszedł klient. 36-latek zażądał od sklepowej, aby ta wydała mu towar na tzw. kreskę. Gdy sprzedawczyni odmówiła, mężczyzna zdenerwował się. Zaczął ubliżać kobiecie słowami wulgarnymi i zachowywać się wobec niej agresywnie. 36-latek groził sprzedawczyni, że ją zabije i rzucał w jej kierunku owocami, które leżały na regale. Przerażona kobieta zadzwoniła na Policję.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na zgłoszenie i pojechali na miejsce, celem zatrzymania agresora. Policyjny patrol wezwał jaworzanina do zachowania zgodnego z prawem, jednak ten nie reagował i swoją agresję skierował wobec mundurowych. 36-latek znieważał policjantów oraz groził im uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Chcąc uniknąć zatrzymania, jaworzanin podrapał jednego z funkcjonariuszy i wyszarpywał się z uchwytów. Reakcja interweniującego patrolu była natychmiastowa. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do jaworskiej komendy.

Następnego dnia  jaworzanin usłyszał łącznie osiem zarzutów, gdyż jak się okazało, miał na swoim sumieniu kilka innych przestępstw dotyczących znieważenia ekspedientek sklepowych.

Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na  trzy  miesiące.

Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Film Tymczasowy areszt dla agresywnego 36-latka

Opis filmu: Deskrypcja filmu w załączeniu.

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla agresywnego 36-latka (format mp4 - rozmiar 10.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony