Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca i pasażer z zarzutami

Data publikacji 03.07.2023

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Jak się okazało, 47-latek prowadził pomimo dwóch sądowych zakazów, miał przy sobie narkotyki i jakby tego było mało, znajdował się pod ich wpływem. Zarzuty usłyszał również 40-letni pasażer, u którego policjanci zabezpieczyli blisko 1000 porcji handlowych metamfetaminy. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. W wyniku sprawdzenia w dostępnych bazach danych okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo z uwagi na zachowanie mężczyzny funkcjonariusze zbadali go testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Natomiast w saszetce należącej do mężczyzny mundurowi ujawnili marihuanę.

Z kierującym podróżował 40-latek, który podczas podjętej kontroli próbował wyrzucić przez okno woreczek foliowy. Funkcjonariusze byli jednak czujni i udaremnili mu tę próbę. Jak się okazało, w woreczku pasażer miał blisko 1000 porcji handlowych metamfetaminy.

Obaj mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty.

Młodszy z nich miał już na swoim koncie wyroki za posiadanie narkotyków, za które odbywał kary więzienia, dlatego teraz, działając w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

47-latek oprócz zarzutu za posiadanie środków odurzających usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo sądowych zakazów i pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

O dalszym losie przestępczego duetu zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony